BLOG

Arama Motoru Reklamları

Arama motoru reklamları, hedef kitlenize ulaşabileceğiniz en kolay ve etkili yollardan biridir. Ancak bu çalışmaların profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Profesyonel reklam çalışmaları hedef kitlenize ulaşım konusunda farklı çözümler sunacağı gibi, diğer yandan tanıtım maliyetlerinizi de en aza indirerek bütçenize katkı sağlayacaktır.

Arama Motoru Reklamları Nedir?

İstediğiniz anahtar kelimelerde web sitenizin ana sayfasının veya herhangi bir içeriğinin, arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayarak hedef kitlenize arama sonuçlarında ulaşmanızı sağlar.

Genellikle tıklama başı ücretin alındığı bu reklamların doğru bir şekilde optimize edilmesinin, web sitenize ziyaretçi kazanımı ve dolayısıyla amacına uygun bir şekilde gelir modellerinde artışın olmasını sağlar.

Arama Motoru Reklamları Faydaları Nelerdir?

Web Sitenize Ziyaretçi Kazandırır

Web sitenizin ziyaretçi kazanmasının en pratik yolu, reklamlardır. İstediğiniz içeriğin ilk sayfada ve hatta ilk sırada aranan kelimelerde yer alması, reklamlar ile daha mümkün olacaktır. Bu sayede ilgili aramada üstlerde yer alarak artan ziyaretçi sayınız, web sitenizin kuvvetlenmesinde de önemli rol oynar. Ziyaretçi sayısının fazla olması, web sitesinin otoriter bir yapıya kazanmasında önemli bir etkendir.

Sesinizi Duyurun

İster ticaret yapıyor olun veya isterseniz sesinizi daha geniş kitlelere duyurmak isteyin, iyi bir reklam çalışması bu amaçlar doğrultusunda size fazlasıyla fayda sağlayacaktır.

Marka Gücünüzü Destekler

Kurumsal markalaşma yolunda oldukça faydalı olan reklamlar, markanızın insanların aklında kalmasını sağlayarak markalaşma sürecini hızlandırır veya mevcut markanızın gücünü artırır.

Alexa Değeriniz Düşer

Arama motoru reklamlarının faydaları arasında, giren ziyaretçiler ve bu ziyaretçilerin web sitenizde geçireceği süreye bağlı olarak, Alexa değerlerinin düşmesi kesindir. Alexa değerinin düşmesi ise, reklam satışlarında müşterilerinize sunacağınız önemli veriler arasında yer aldığı için daha pahalı reklam alanı ve tanıtım yazıları satmanıza destek olur.

Kazançlarınızı Artırın

Tüm bunlara bağlı olarak e-ticaret sitesi olsanız da olmasanız da kazançlarınız, bir hayli artar. Web sitenizin değerlerinin ve ziyaretçi sayısının artması ile birlikte daha fazla ürün satabilir veya reklamlara tıklanma oranlarınızı artırabilirsiniz.

Diğer yandan reklam alanı veya tanıtım yazısı satışı yapıyorsanız, yine bu satışları ziyaretçi sayınız ve alexa gibi değerlere göre yapacağınız için karlılık oranı artacaktır.

Bütçe Dostu Hizmetimizden Yararlanarak Kitlenize Ulaşın

Sizlere en uygun bütçelerle hizmet vererek, hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaşabileceğiniz reklam hizmeti sunuyoruz. Doğru kitleye ulaşarak kazançlarınızı artırabilir, markalaşma yolunda önemli bir adımı geride bırakabilirsiniz. Daha fazla detay için, bizimle iletişime geçiniz.

Sosyal Medya Yönetimi ve Reklamları

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın