BLOG

SIRA BULUCU; GOOGLE’DE WEB SİTEM KAÇINCI SIRADA YER ALMAKTADIR?

Artık Google arama motorunda kaçınca sırada olduğunuzu ve rakiplerinizle ne düzeyde rakiplik ettiğinizi öğrenmeniz daha kolay bir hale geldi. Şimdi şöyle yapacaksınız ilk olarak; sıralamak istediğiniz anahtar kelimeleri ilk olarak Google nin arama çubuğuna yazmanız gerekmektedir. Bu şekilde standart olarak bir Google araması yapabilirsiniz. Manuel yapı nedeniyle bu yöntem hiç kullanışlı ve değerlendirilir değildir. Arama sonuçlarında Google statik olarak da yalnızca web sitenizin konumu ve yapısı hakkında genel olarak size fikirler sunabilir. Daha fazla verim vererek otomatik bir süreçte daha geniş bir şekilde resim sağlayabilen çok fazla çeşitte sıra bulmak için araçlar çok fazladır. Bu araçlar hakkında bir liste vermeden önce size genel bilgilendirme yazımıza başlanabilir.

Sıra Bulucu Nedir Ne Anlama Gelmektedir?

Sıra bulucu olarak, web sitelerinin Serp olarak da yani arama motoru sonuç sayfası sıralamakta olduğu anahtar olacak kelimelerin konumlarını belirtecektir, anahtar olacak kelimenin doğal sonuçlarını gerçek anlamı analiz haline getirmeye ve izlenmelerine destek olacaktır. Bu anahtar kelimeler aşağıdakileri içerir: Web sitenizde kullanılacak anahtar kelimeleri belirlemek, optime etmeniz gereken diğer birçok terim söz konusudur, rakip web sitelerin kullanıldığı anahtar kelimeler de mevcuttur.

Web Sitenizin Google Arama Sonuçlarındaki Sıralarını İyileştirmek İçin Ne Yapmalısınız?

Eğer sizin web siteniz istediğiniz sıralarda değilse öncelik olarak net bir şekilde anahtar kelime stratejilerine belirlemeli ve doğru bir anahtar kelimeleri doğru bir şekilde yerleştirerek işe başlamalısınız. Daha sonra siteniz üzerinde oluşan hataları düzelterek, şüpheli olacak bağlantılardan kurtulmalı ve hemen çıkma oranlarını azaltmalısınız, içeriklerinize algısal bir derinlik katmalısınız. Ve son olarak site haritanızı harika ve mükemmel bir hale getirmek için elinizden gelen bütün imkanları kullanmanız gerekmektedir. Bunlar için yapmanız gereken ritüellerinizi sıralayacak olursak;

1.Ve ilk sırayı alan Site Haritasını Google Webmaster Tools’a Gönderin

Siz henüz Google Webmaster Tools’u kullanmaya başlamadınız mı? Hemen şimdi bir profil oluşturmnaız gerekmektedir ve siteyi eklediğinie emin olmalısınız. Bu size Google haritalar hakkında bilgi sahibi yapacaktır.

2.olarak ise Sosyal Profilleri Güncel Tutun

3.ise Otoriter Sitelerden Backlink Alın

Alanınız olan ve en otorite sahibi olan sitelere konuk bloggerlık yapın ve güzel makaleler yazmayı hedefleyin. Yüksek kaliteye sahip site için site dışında içerik oluşturmak sizin ve sitenizin kalite düzeyini artıracaktır.

4.olarak da Spam İçerikli Sitelerden Manuel Bağlantı Kaldırma İsteğinde Bulunma

Size ait olan web sitelerinin takiplerini ve trafiğini gözlemlemek için bir seo kullanın.

5.ve son olarak ise Web Sitesi İçeriklerinizi Güncelleyin

Kendinize ait olan web sitenizin içerisinde özgünlüğünüz web sitenizin kaliteli olması siteniz için önemlidir.

Wix Nedir?
SEO NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Bir cevap yazın